Daha Önce 5 Kez ‘Hız’ Cezası Yemiş!

17 yaşındaki T. Cihantimur’un ehliyetsiz kullandığı lüks otomobil ile 5 kişiyi ezmesi sonucu Oğuz Murat Aci’nin hayatını kaybetmesi Türkiye’yi sarstı. Kazadan sonra T. Cihantimur, annesi Eylem Tok tarafından Mısır’a, oradan da ABD’ye kaçırıldı.

Olayın ardından Oğuz Murat Aci’nin babası Özer Aci, çarpıcı bir bilgi verdi. Aci, T. Cihantimur’un aynı aracı daha önce de kullandığını ve olaydan birkaç ay önce aynı bölgede 5 kez hız cezası yediğini söyledi.

Aci, “Timur Cihantimur’la aynı okulda okuyan bir kızımızın annesi, bir aile dostumuzun arkadaşı. Kız, Timur Cihantimur’un her gün okula arabayla geldiğini söylüyor annesine. Biz de yaptığımız araştırmalarda, oğlumun ölümüne neden olan olaydan birkaç ay önce aynı lüks araç yine aynı bölgede 5 sefer ceza yemiş. Büyük olasılıkla çocuk yiyor bunları. Cezaların detayına ulaşamadık ama hız cezası olduğu belli, yüksek miktarlarda ceza yazılmış. Ödeme tarihlerini de gördük, 8’inci ya da 10’uncu aydı. Yani görülüyor ki bu araç bu çocuğa tahsis edilmiş” dedi.

Bu bilgiler, ehliyetsiz bir sürücünün trafikte ne kadar büyük tehlike oluşturduğunu ve caydırıcı cezaların ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Olayın detayları:

1 Mart 2024 tarihinde, 17 yaşındaki T. Cihantimur, Kemerburgaz’da ehliyetsiz kullandığı lüks otomobil ile yol kenarında ATV’leri bozulan 5 kişiyi ezdi.

Kazada Oğuz Murat Aci (29) hayatını kaybetti.

T. Cihantimur, olaydan birkaç saat sonra annesi Eylem Tok tarafından Mısır’a, oradan da ABD’ye kaçırıldı.

T. Cihantimur’un babası Bülent Cihantimur hakkında yurtdışına çıkış yasağı ile karakola imza atma yükümlülüğü getirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x